2

Wyniki Konkursu #NocneLisy LGG4

19th Czerwiec 2015

Konkurs #NocneLisy rozwinął się błyskawicznie i dynamicznie! Jestem zachwycona Waszym zaangażowaniem i kreatywnością. Ciężko pracujący ludzie w LG byli równie zachwyceni, dlatego postanowili dodatkowo rozdać 2 telefony LG G4 (wraz z książką) oraz 2 dodatkowe książki ‚Jak Fotografować Smartfonem’ Jacka Boneckiego.

Szaleństwo! Istne szaleństwo!

Wybranie zwycięzców okazało się być niemałym wyzwaniem. Po długich przemyśleniach i obradowaniach sama ze sobą, wybrałam trzech zwycięzców i dwa wyróżnienia.

Zwycięzcy telefonów LG G4 (wraz z książką):

Autorka: Paulina Przekop:

2
Autor: Hubert Pasztor:3

Autorka: Amelia Sawerska:

1

Wyróżnienia, czyli – książki wędrują do:

Autorka: Agnieszka Hrycyk:

5

Autor: Damian Piątkowski:

4

 

Dziękuję wszystkim za udział w akcji, sprawdziliście się na medal! Cieszę się, że mam takich kreatywnych i zdolnych widzów.

#LisiaArmia to najlepsza armia! 

 • awwwww

  <3

 • asdx

  Szkoda tylko, że jedno z wybranych zdjęć nie ma nic w spólnego z rysowaniem światłem ;) Mianowicie ostatnie(nie licząc wyróżnionych). Wycięcie z kartki papieru kształtu liczy się jako rysowanie światłem? Równie dobrze można usiąść na czarnym tle postawić na czymś wycięte kształty i zrobić zdjęcie z lampą i wyjdzie na to samo. Też by się liczyło jako rysowanie światłem? Rysowanie światłem jest wtedy kiedy na zdjęciu do zarejestrowania używamy źródła światła i rysujemy nim coś, a nie podświetlamy jakiś obiekt. I szkoda, że wygrały tylko zdjęcia związane z Lisim Piekłem, bo było wiele ciekawych zdjęć z tym niezwiązanych^^

  • Amelia

   Cześć, tak się składa że jestem autorką tego zdjęcia więc się wypowiem ;) Nasze zdjęcie nie powstało w ten sposób co myślisz – Lampa błyskana była od tyłu, więc to światło „namalowało” ogon i uszy, biała kartka przyczepiona do tektury służyła tylko temu, żeby światło było bardziej przygaszone – jak świeciliśmy w same „dziury” w tekturze, nie było tak dobrego efektu. A to, że wycinaliśmy kształty z tektury, służyło temu, żeby kształty były bardziej dopracowane. Także nie podświetlaliśmy obiektów od przodu światłem, a to światło z lampy stworzyło ogon i uszy :) Pozdrawiam!

   • asdx

    Ale ja właśnie o tym mówiłem, że od tyłu podświetlaliście. Napisałem, że równie dobrze można by to było podświetlić od przodu i na jedno by wyszło lub zrobić 2 zdjęcia i nałożyć je na siebie. Nadal uważam, że to nie jest rysowanie światłem, bo nic nie rysowałaś, a podświetlałaś. Nie musiałaś robić żadnych ruchów źródłem światła, a tylko podświetliłaś obiekt(w tym wypadku kartka). Równie dobrze ktoś mógłby wydrukować jakiś bardzo skomplikowany rysunek albo stopklatkę z Lisiego Piekła i go podświetlić, czy również uznano by to za rysowanie światłem? Rysowanie światłem jest jak na reszcie zdjęć. Zdjęcie naprawdę bardzo fajne i pomysłowe, ale nie jest to rysowanie światłem.

  • disqus_it1IzzG3Ns

   Według mnie to każde zdjęcie jest malowane światłem. Nawet portret psa na łące w słoneczny dzień. Bo gdyby nie światło padające na matryce, zdjęcie by nie powstało. A to, że większe szanse na wygraną miały zdjęcia zrobione z użyciem latarki, długiego czasu naświetlania i lisiego motywu było wyraźnie napisane w zasadach konkursu :)

   • asdx

    Każde zdjęcie powstaje w taki sposób(fotografia to z greckiego rysowanie światłem), lecz rysowanie światłem to teraz konkretny „rodzaj” fotografii od czasu kiedy ktoś to wymyślił :) Jeśli tak to po co się trudzić z ustawianiem długiej przysłony i malowaniem źródłem światła. Trzeba było iść do lasu, zrobić zdjęcie lisa i mieć w nosie resztę ^^ Po co by profesjonalni fotografowie pisali poradniki jak dobrze rysować światłem, dlaczego jak wpiszesz rysowanie światłem w google wyjdą Ci konkretne zdjęcia takie jak tu, skoro rysowanie światłem to każda fotografia?